אום כולת'ום במקום הזמר העברי של אהוד בן עזר

אמר החכם באדם אהוד בן עזר

[..]אהוד: מה ששני המצליחנים ה"מזרחיים" האלה קוראים בגאווה, שגם טבולה בגועל, "התאשכנזות" – זוהי הישראליות במיטבה[..]

האשכנזיות היא התכחשות למסורת וליידיש ואימוץ התרבות המערב אירופאית.האשכנזיות היא לכתוב מזרחים בשני יודים (מזרחיים) ולהכניס אותם למרכאות("מזרחיים") .האשכנזיות היא גם הנסיון להחדיר את יהלום הכתר שלה  "הזמר העברי" כהון תרבותי דרך הרגליים ונסיון למחוק מסורות אחרות.

הישראליות היא להקות הקצב שפעלו ברמלה ובדרום תל אביב בשנות ה שישים ושברו את המונופול של הצליל המונוליטי של הזמר העברי הציוני אשכנזי , לבסוף על אפם וחמתם של הקומיסרים חדר הרוק  למיינסטרים של המוסיקה שנוצרה בישראל .הישראליות במיטבה היא הפריצה של הזמר הים תיכוני/מזרחי בעזרת הקסטות והיוטיוב ודחיקתו של הזמר העברי המגוייס והממושטר לקרן זוית.

[..] אבל, בבקשה – לא אום כולת'ום במקום וֵרדי, על כך יעידו גם "מזרחיים" רבים.[..]

אז ככה,נסרין קדרי וזיו יחזקאל הופיעו עם התזמורת האנדלוסית הים תיכונית בביצוע שיריהם של אום כולתום והקהל הריע בהתלהבות. זהבה בן הוציאה עם התזמורת הערבית של נצרת דיסק עם שירי אומ כולתום. הרב דוד מנחם שהופיע  על אותה במה בעיר פס במרוקו  עם jordi savall ,יאיר דלאל ומונטסראט פיגראס שר שירים ערביים יחד עם התזמורת הערבית של נצרת. הרב דוד מנחם לא רק הופיע על אותה במה עם מונטסראט פיגראס ז"ל אלא ששר יחד איתה את השיר המסיים את הקונצרט שנערךבאותו קונצרט בפס שבמרוקו . זיו יחזקאל חובש כיפה ,יודע ערבית על בוריה הוא סולנה הראשי של התזמורת הערבית של נצרת.

יואיל נא אהוד בן עזר להכנס ל YOUTUBE להקיש בעברית "אום כולת'ום","פריד אל אטראש","היכל המוסיקה העיראקית" וימצא שהרבה ישראלים ששפת אמם עברית מעלים וצופים בכמות עצומה של שירים מהמוסיקה הערבית הקלאסית. כאשר אהוד בן עזר יקיש ב מנוע החיפוש ביוטיוב "היכל המוסיקה העיראקית" הוא ימצא שבשנה האחרונה הועלו ל YOUTUBE למעלה מ 25 תכניות בנות חצי שעה עד שעה של שירים ערבים עיראקים בידי מוסד הנקרא היכל המוסיקה העיראקית.

זה לא מדעי אבל מעמיד קושיה לאהוד בן עזר שמסתמך על עדות של "מזרחיים" כאשר הוא לועג לאום כולת'ום.זהבה בן בקליפ של זהבה בן ששרה אינתה עומרי היו 326000  השמעות.
לצפיה הקישו כאן

רשות השידור הוציאה מארז של "שרתי לך ארצי " שיצרו אליהו הכהן ודן אלמגור. ישנם 24 תקליטורים של 50 דקות עד שעה שהועלו ליוטיוב לפני שנה .החלק הראשון של  הסידרה זכה ל 6000 השמעותב שאר החלקים של הסידרה מספר הצפיות נאמד בין 700 ל 2700 השמעות. פחות מ 10 שירים בודדים מתוך אלפים שמקורם בזמר העברי של שנות ה 30 וה 40 זכו למעל 20000 השמעות.

אום כולת'ום לצד ורדי ולא במקום ורדי,כן אום כולת'ום במקום הזמר העברי שהוא ציפור הנפש של אהוד בן עזר

מתוך גליון 876 של  חדשות בן עזר

[..]עכשיו אני לגמרי מבולבלת, האם לאור מצבי הרב-עדתי המסובך, עליי לאסוף את ילדיי ונכדיי ולצאת לרחובות  עם דגלי מחאה ולפידים בוערים ולהבעיר את המדינה? …

מה אתה אומר, אמנון לוי?

ומה דעתך, עו"ד ציון אמיר?

 

אהוד: מה ששני המצליחנים ה"מזרחיים" האלה קוראים בגאווה, שגם טבולה בגועל, "התאשכנזות" – זוהי הישראליות במיטבה, ואמנם לעיתים גם במירעה, כמו השוויץ שלהם… זוהי התרבות הישראלית-העברית החדשה, שבה נטמעו גם רוב היהודים שעלו מאירופה מאז ראשית העלייה הראשונה, כולל ה"רוסים" האחרונים, שבעוד דור אחד כבר לא יהיו "רוסים" אלא חלק מן הזהות והתרבות הישראלית הכללית. למעט אולי החרדים, הש"סניקים ועובדי האלילים של הבאבות.

אגב, גם בטהובן ומוצרט ומהלר היו "אשכנזים" – והם חלק מן התרבות הישראלית במובנה הרחב ביותר [קונצרטים, קול המוסיקה, הזיכרון המוסיקלי של כל אחד מאיתנו], כלומר, תרבות שאינה מנותקת מן המיטב של תרבות העולם, כולל גם שיאים של תרבות ערבית, כמו יצירותיו המתורגמות לעברית של נגיב מחפוז; אבל, בבקשה – לא אום כולת'ום במקום וֵרדי, על כך יעידו גם "מזרחיים" רבים.

אגב, בתקופת שלטון מפא"י הרגשנו אנחנו, צאצאי העלייה הראשונה, "מקופחים". שלא לדבר על ה"ייקים" שכך הרגישו. ועל ה"רוויזיוניסטים" שהוחרמו. ועל הערבים הישראליים המופלים לרעה, אלה שאבות-אבותיהם לא הצליחו להכחיד אותנו ב-48' בעזרת צבאותיהן של מדינות ערב – אבל היום נציגיהם בכנסת מלמדים אותנו מה זו דמוקרטיה.

דודתי אסתר, באחרית שנותיה, טענה שהנוער העובד רודפים אותה בלילות מפני שאחיה ברוך העסיק פועלים ערביים בימי העלייה השנייה![..]

מחשבה אחת על “אום כולת'ום במקום הזמר העברי של אהוד בן עזר

 1. הפולשים הקולוניאליסטים ״צאיצאי הכוזרים״ שפלשו למזרח ( התיכון) הם נטע זר שסיכוייהם
  להשריש במזרח ולהתאקלם בלבנט ולחיות בהשלמה עם המיקום הגיאוגרפי שבו חיים שואף לאפס, ולכן סופם להיטמע באיזור או
  להיכחד או לחזור לאירופה החדשה רווית האיסלמופוביה… כך או כך או כך ״אין עתיד״
  יש רק רשימה קיקיונית בשם: "יש ׳עתיד׳״
  ואידך זיל גמור… הספירה לאחור החלה
  זה מכבר, תום עידן ההגמוניה היודו-נוצרית
  מתקרב ובא…

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s